четверг, 26 ноября 2015 г.

"Голодні очі.Змарноване дитинство"

28 листопада 2015 року – День пам’яті жертв Голодоморів в Україні
Голодомор – акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933, а також у 1921–1923, 1946–1947 роках шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців на теренах України та в районах їх компактного проживання в Росії з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного нищення українського селянства. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, репресії щодо незгодних радянська тоталітарна система намагалась упокорити українців. Така політика режиму – злочин проти людства, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.
Голодомор був інструментом нищення більшовиками українського народу.
 26 листопада в бібліотеці ліцею ми провели виховну годинну та читання віршів "Голодні очі. Змарноване дитинство" на основі історичних знаннь про голодомор 1932-1933 рр. Метою було виховання в учнів етнонаціональних, полікультурних, загальнолюдських цінностей, як основи формування громадянина – патріота України.Формування та розвиток історичної пам’яті поколінь.Визначити масштаби трагедії українського народу.
 Ми цього не забудемо ніколи!




25 листопада весь світ відзначає день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.В Україні 68% жінок (близько 18 млн.) страждають від фізичного та сексуального насильства з боку чоловіків.
Насильство по відношенню до жінок поширено у всьому світі і притаманно усім суспільствам та культурам. Насилля стосується жінок незалежно від їх раси, етнічної приналежності, соціального положення, достатку, походження або інших обставин.

З цією темою в бібліотеку НПЛ завітали працівники Соціальної служби для Сім'ї дітей та молоді. Для того щоб запобігти насильсьтва вони лекцію з учнями ліцею.
Боротися з цією проблемою досить складно. Проте є засоби як її зупинити. Одним з них – говорити про цю проблему скрізь і завжди, не тільки 25 листопада.